[   DOMŮ / HOME   ]

AKTUALITY 2001          od 2010   2009   2008   2007   2006   2005   2004   2003   2002   2001   2000   do 1999

6.11.2001
AUDIO & VIDEO
Pridavame slibovane zvukove ukazky. Kliknete si na novou sekci AUDIO & VIDEO.

zapsal Pavel


15.10.2001
Co se deje?
Ted se nic nedeje, nebot nemohu zkouset. Vanocni koncert proto bohuzel neplanujeme, ale radi bychom velikonocni. Drzte nam palce a ja se zatim pokusim alespon dodat nejake zvukove ukazky.

zapsal Pavel


14.8.2001
ANKETA
Tak se na nás můžete vyřádit v anketě - odkaz je vlevo pod nadpisem. Nejde švindlovat !

zapsal Pavel


3.8.2001
POZOROVATEL
Aby jsme mohli sledovat, co se v knize návštěv děje, přidal jsem službu POZOROVATEL. Je to vlastně KNIHA NÁVŠTĚV s automatickým obnovováním po cca 1 minutě (v případě zájmu se tato doba dá upravit). Má to ale jeden problém. Pokud budete psát příspěvek a zrovna dojde k obnovení, celý formulář se vymaže. Proto jsem KNIZE NÁVŠTĚV přidal tlačítko pro ruční OBNOVENÍ. S trochou fantazie to může fungovat jako jednoduchý chat a můžete si vybrat, jak to používat.

zapsal Pavel


1.8.2001
KNIHA NÁVŠTĚV
Pokud po sobě budete chtít zanechat několik slov nebo se podívat, co zanechali jiní, klepněte si na KNIHU NÁVŠTĚV

zapsal Pavel


1.8.2001
ADRESY

Ode dneška nám můžete psát též prostřednictvím formuláře nebo rovnou na jednodušší adresu

pbh@zde.cz

Internetová adresá má též jednodušší alternativu:

https://pbh.zde.cz

Původní adresy zůstávají samozřejmě v platnosti.

zapsal Pavel


2.7.2001
AKORDEON FORUM aneb Tak jsme byli na soutěži...

Nejprve jsme v sobotu vystupovali nesoutěžně na náměstí. Začalo to tristně - nikde nikdo, déšť. Když se začla na pódiu zapojovat ozvučovací aparatura, objevilo se pár lidí. Zároveň přestávalo pršet a když jsme začli hrát, byly lavičky již celkem zaplněny. Škoda jen, že ozvučení bylo slabší. Byli jsme ten den první - zkušební králíci.
Celé odpoledne se pak střídali jednotlivci s duy a soubory a na závěr vystoupil Pražský akordeonový a klávesový orchestr (PRAKO). Bylo to prima.

Pak přišel den "D". Nervozita stoupala s přibližováním našeho vystoupení. Již v sobotu jsme si vylosovali číslo 5. Chvílemi jsme poslouchali naše "soupeře", chvílemi se rozehrávali. A pak se již nedalo nic dělat - jen si neutrhnout ostudu.
Vystoupení se nám docela povedlo (můžete posoudit - viz níže), takže ostuda nebyla. A jaké bylo velmi milé překvapení, když jsme po návratu z oběda zjistili, že máme první cenu! Těsně před francouzským souborem. Radost byla veliká a již jsme věděli, že budeme hrát na koncertě vítězů. Vybrali jsme efektní skladbu Léona Boëllmanna Toccata z Gotické Suity. A pak už si jen užívali...

Následující odkazy jsou plné hudby a trochou videa. Připravili jsme ukázky ze soutěžních skladeb i celé soutěžní skladby ve formátu MP3 a video ze závěru vystoupení.

Poznámka pro fajnšmekry: záznam byl pořízen videokamerou s automatickou regulací úrovně zvuku. Nahrávka tak pochopitelně ztratila na dynamické plastičnosti.

UKÁZKY MP3 (0,177 - 0,376 MB)
Příchod, oznámení skladeb a jmen hráčů 0:39
J.S.Bach: Concerto nach Vivaldi - 1.část (Allegro) 0:22
J.S.Bach: Concerto nach Vivaldi - 2.část (Adagio) 0:39
J.S.Bach: Concerto nach Vivaldi - 3.část (Allegro) 0:48
J.S.Bach: Preludium h - moll 1.ukázka 0:38
J.S.Bach: Preludium h - moll 2.ukázka 0:47

CELÉ SKLADBY MP3 (1,6 - 2,9 MB)
J.S.Bach: Concerto nach Vivaldi - 1.část (Allegro) 4:03
J.S.Bach: Concerto nach Vivaldi - 2.část (Adagio) 4:17
J.S.Bach: Concerto nach Vivaldi - 3.část (Allegro) 3:36
J.S.Bach: Preludium h - moll 6:11

VIDEO UKÁZKA (2,3 MB)
J.S.Bach: Preludium h - moll závěr 0:38

zapsal Pavel


21.6.2001
VÝSLEDKY FESTIVALU AKORDEON FORUM

_________________________
AKORDEON FORUM 

_____________________________________________
AKORDEON FORUM - PŘEHLED VÝSLEDKŮ 

převzato z https://www.horovice.com/

____________________________________________
AKORDEON FORUM - ODBORNÁ POROTA  

zapsal Pavel


18.6.2001
(vyčkejte prosím na načtení obrázku)

zapsal Pavel


10.6.2001
POZVÁNKA DO HOŘOVIC - AKORDEON FORUM

Ve dnech 15. - 17. června se v Hořovicích koná mezinárodní festival AKORDEON FORUM. Přihlásili jsme se do soutěže i na nesoutěžní přehlídku a pokud nás chcete slyšet, zveme vás na tyto termíny:

- nesoutěžní vystoupení: sobota 16.6.2001 ve 13:00 na Palackého náměstí (za nepříznivého počasí sál Městského kina), cca 30 minut
- soutěžní vystoupení: neděle 17.6.2001 mezi 9. a 15. hodinou (dle vylosovaného pořadí, podrobnější informace mohu poskytnout až v sobotu odpoledne na tel.: 0603 440750) ve Společenském domě, 20 minut

Podrobnosti o festivalu (podmínky, složení poroty, doprovodné programy apod.) si můžete přečíst na oficiální stránce festivalu AKORDEON FORUM.

DRŽTE NÁM PALCE !

zapsal Pavel


8.6.2001
NĚMECKO 2001

V pátek 1.6.2001 jsme odjeli koncertovat do Německa. Půjčili jsme si Tranzita a s hodinovým zpožděním (jak jinak) po 13. hodině vyrazili. Cesta byla klidná, pohodová a i s obědem jsme po 21. hodině dorazili do Stuttgartu, konkrétně do okrajového městečka Fellbach, kde máme kamaráda. Ubytovali jsme se, popili nějaké to pivčo (kupodivu ušlo) a odebrali se spát.

V sobotu nás čekala prohlídka historického města Esslingen, které je opravdu moc pěkné (fotografie budou později) a kvečeru už jsme směřovali do Büblingenu (cca 30 km od Stuttgartu), kde se konal od 19 hodin první koncert v pěkném podkrovním sálu místního církevního sboru. Koncert to měl být spíš komornější, publikum čítalo přes 30 prima lidí. Program trval i s přestávkou skoro 2 hodiny, takže jsme byli dost unaveni. Mirce se rozbil deštník a dostala od představitele sboru nový, který tam ovšem nakonec zapomněla. :-)

Neděle pak byla vyvrcholením naší návštěvy. Dopoledne jsme přispěli ve Stuttgartu jednou skladbou na bohoslužbě v kostele, kde se pak večer konal vlastní koncert. Po bohoslužbě jsme poobědvali v restauraci (řízky se ohýbaly přes talíře) a odebrali jsme se k muzeu tramvají, které mělo kvůli letničním svátkům mimořádně otevřeno. Projeli jsme se historickou tramvají a pak si chtěli trochu prohlédnout Stuttgart. Jenže se začli po obloze honit čerti a pak všichni spadli, takže jsme absolovovali prohlídku Stuttgartu z auta.
Večerní vystoupení mělo velký úspěch, přišlo přes 100 lidí a vyčerpali jsme všechny 4 přídavky, které jsme měli pro jistotu připraveny. Koncert trval 2 a 1/4 hodiny a bylo to nejdelší vystoupení v naší historii. Na programu byly zejména čeští a němečtí autoři a můžete si jej prohlédnout ihned, fotografie a možná i krátké video dodáme časem.
Po koncertě jsme byli pozváni do restaurace (řízky se opět ohýbaly) a pak už jsme byli úplně hotoví a jeli spát.

Pondělní den jsme vyplnili poznávací procházkou vinicemi ve Fellbachu a po 15. hodině jsme se rozloučili a vydali na zpáteční cestu, která byla opět v pohodě. Přijeli jsme po 22. hodině a náš výlet tak skončil velmi úspěšně.

zapsal Pavel


7.6.2001
DOPLNĚNO ZPRAVODAJSTVÍ Z KONCERTU VE VRŠOVICÍCH

Posun na zpravodajství...  

zapsal Pavel


31.5.2001
V BŘEZNU JSME KONCERTOVALI V RUMBURKU
Po ročním odkladu jsme konečně uskutečnili koncert v Rumburku - jako dárek k narozeninám (čí byly, to buďto již víte nebo si přečtěte v Aktualitách).
Víte, že ve městě Rumburk je Loreta? No - my to třeba nevěděli, dokud jsme tam nehráli. Akorát v ní byla šílená zima, prstíčky tuhly a moc se jim hrát nechtělo. Nakonec to dobře dopadlo a jako milou pozornost navíc jsme byli provedeni areálem a dověděli se něco nového o loretách vůbec.
Program koncertu je ve Wordu. Jestli se chcete podívat, jak je libo. Na fotkách uvidíte, jak se do dlouhé Felicie vejdou čtyři harmoniky a momentku z koncertu.

zapsal Petr

Časem dodám více fotografií.

zapsal Pavel


19.4.2001, 7.6.2001

Děkujeme všem návštěvníkům našeho koncertu!!!


Dne 18.4.2001 jsme koncertovali v kostele Církve československé husitské na Moskevské ulici ve Vršovicích. Byli jsme velmi mile přivítáni a uvedeni. Zjistili jsme, že je zde moc pěkná akustika a skladby zněly velmi pěkně. Krátkou, ale kvalitní video ukázku si můžete přehrát nebo spíš stáhnout (cca 1,5 MB) a přehrát. Odkaz je na obrázku.
Na programu byly zejména reprízy a myslím, že se dá říci, že se koncert celkem povedl. Přišlo cca 50 lidí, což je vzhledem k termínu a času dobrá návštěva. DĚKUJEME!

 

...a ještě jeden obrázek...

zapsal Pavel


2.4.2001

POZVÁNKA NA KONCERT 18.4.2001 V PRAZE

POZOR: Tento koncert neorganizujeme a tak ani nerozesíláme pozvánky našim abonentům

Zveme Vás na koncert dne 18.4.2001 od 18:00 h v kostele Církve československé husitské na Moskevské ulici ve Vršovicích. Na programu jsou hlavně reprízy a pokud bacily ustoupí, budeme mít HOSTA - nechte se překvapit. Také již asi budeme koncertovat pod novým názvem, aby se začal postupně "zajíždět". Vstupné je dobrovolné, nálada přátelská a doufejme, že na Bohemce nebude fotbal :-))

Jak se na koncert dostanete?
Velmi jednoduše - viz. mapa - vchod je z hlavní (Moskevské) ulice.

Spojení tramvají:

Spojení autobusem: Můžete si najít jízdní řád MHD nebo jakékoliv spojení MHD nebo spojení VLAK-BUS.

zapsal Pavel


1.4.2001
ZMĚNA NÁZVU
Jelikož se nám začínají rýsovat nějaké akce, nakousli jsme opět po letech otázku našeho názvu. Diskuze jsou nekonečné, ale pomalu se rýsuje "PBH". Kdo první uhodne, co to znamená, má vstup na koncert 18.4. zdarma!

zapsal Pavel


18.3.2001
KONCERT
Začíná se vyjasňovat datum koncertu ve Vršovicích - pravděpodobně středa 18.4.2001 (po VELIKONOCÍCH), ale ještě to není potvrzené a tak raději zamejlujte, zavolejte nebo sledujte naše stránky !!!

zapsal Pavel


22.2.2001
CO BYLO V ROCE 2000 ANEB CO UŽ BY MĚLO BÝT V HISTORII
Rok 2000 začal přípravami na rodinný koncert k životnímu jubileu rumburské tety Petra a Pavla. Ale vše mělo dopadnout jinak. Kaprunský ledovec si vybral již v dubnu 2000 svou první daň, tentokrát nekrvavou. Prostě si Pavel jel zalyžovat a zlomil si záda. Tím historie Pražských harmonik pro rok 2000 v podstatě končí, pokud sem Pavel nedoplní divoké zážitky z lázní :-)). Zbytek kvarteta provozoval lehké udržovací cvičení.
Cvičit všichni jsme opět začali až koncem listopadu 2000. No, na stihnutí vánočního koncertu už to nebylo. Tak snad v novém miléniu to bude lepší.
Ale abychom skončili optimisticky: Během svého marodění Pavel rozepsal 2 nové skladby. (moc se teda nepředřel - pozn.red.) Takže na vavřínech jsme nespali, možná jen lehce klimbali.

ROK 2001 ANEB JEDEME DÁL
Jinak od Nového roku jsme v plné přípravě na dodatečný rodinný koncert rumburské tety k jejímu již téměř jubileu+1. Koncert bude začátkem března, ale Vás, milí internetoví přátelé, bohužel nemůžeme pozvat, protože do malého prostoru rumburské LORETY se opravdu vejde jen úzká rodina. Tak o něm alespoň napíšeme.
Ale nezoufejte!
Počátkem dubna koncertujeme v Praze! Farář vršovického Husova sboru nás požádal o vystoupení, což jsme vzhledem k naší dřívější spolupráci (to v Historii není) s radostí přijali. Takže vystupujeme ve vršovickém Husově kostele-sboru (je to kostel hned vedle sokolovny Bohemians na Vršovickém náměstí). Zajít a poslechnout si může každý - jedná se o koncert pro dobrou pohodu, víra či nevíra roli nehraje, vstupné jest dobrovolné.
A pokud s námi nemáte jiné spojení než internet, jukněte na tyto stránky těsně před předpokládaným termínem nebo si mailněte pro potvrzení - přeci jen chřipka ještě řádí a Mirka si jednu poctivou odležela...
Ještě poznámka: Tento koncert neorganizujeme a tak ani nerozesíláme pozvánky našim abonentům v seznamu - viz rubrika Pozvánky.
Tak to by jako novinky stačilo, příště (asi tak za měsíc) Vám napíšeme, jak bylo v Rumburku, kdy budou Vršovice a pak co plánujeme na květen a červen.

zapsal Petr


                                                           od 2010   2009   2008   2007   2006   2005   2004   2003   2002   2001   2000   do 1999